Povídání

25.03.2018

Moji milí,

jaro přináší do mého života spoutu malých potěšení.

Otepluje se, dny začínájí být prosvětlené sluncem, v přírodě všechno kvete a blíží se radostné velikonoční svátky.

Užijte si vše co jaro nabízí.

 

27.12.2017

Flori dostal k vánocům novou kamarádku Lieselotte. Je od Hermannů jako Flori. Má pořadové číslo 225 ze 300ti ušitých medvídků. Lieselotte je moc milá medvědička.

 

 

17.12.2017

Podívejte se, jak jsem pokročila ve své zálibě v miniaturách. Přibyl mi galanterní obchůdek, kuchyňka pro medvídky, která ještě není kompletní a pokojíček pro švadlenku.

 

 

11.12.2016

Představuji vám mojí novou zálibu, které jsem propadla.


 

25.06.2014

Výstava v Mělníku (13.7 - 23.8)

Moji milí,

jsem moc ráda, že Vás mohu opět po dvou létech pozvat na mou v pořadí již čtvrtou výstavu s názvem " Mělnické Medvídkování aneb život medvídků v muzeu." Tentokráte mě oslovily pracovnice regionálního muzea v Mělníku a já s radostí přijala. Výstava bude zajímavá a malinko jiná než byly ty minulé, dostala jsem možnost si zapůjčit pár starých vozítek a jiných dopln´ků k medvídkům z Mělnického depozitáře, to víte, že jsem té nabídky s velkou radostí využila. Výstavu bych moc ráda věnovala své vnučce Rozárce, která se před nedávnem narodila a doufám, že zdědí mou zálibu v medvídcích, moc bych si to přála. Pokud budete mít čas a náladu ráda Vás uvidím. Vaše Eva.

 

10.05.2014

Medvídek Samuel a Ashley

Představuji Vám úplně nového medvídka Ashley.

Tím nového myslím opravdu nového a hlavně  ručně ušitého medvídka, kterého jsem dostala v loni v létě k narozeninám od své kamarádky Bětušky.

A nyní další přírůstek do mé sbírky.Je to opět nový a také ručně šitý medvídek  jménem Samuel. Je to fantazijní medvídek od mé další kamarádky Dáši, která se šitím, mimochodem úžasných medvídků ve svém volném čase zabývá.V loňském roce  se ze svým medvídkem zúčastnila mezinárodní  výstavy v  Sonnebergu  a dostala hned několik ocenění.Je nesmírně šikovná a svými medvídky udělala spoustě lidí velikou radost.

 

  

 

 

30.12.2013

 

 

10.12.2013

Moji milý ,

Opět nám nastal adventní čas a tím také moje milá povinnost  Vám písnout pár řádeček do mého povídání.

První adventní víkend jsem strávila na báječné mezinárodní  výstavě Doll Prague, která se konala v Tyršově domě na Újezdě v Praze. Byla to výstava nejen panenek, ale také medvídků tak jsme si  tam s věrnou kamarádkou Bětuškou přišly na své. Podotýkám, že Bětuška je na panenky a já na medvídky v tomto směru je naše kamarádství velmi vyrovnané. Potkaly jsem tam spousty stejně postižených známých, nejen žen ,ale i mužů( kdo by to byl řekl…) se kterými se už léta na podobných akcích potkáváme. Byla to moc hezká setkání. Atmosféra v Tyršově domě byla báječně vánoční a pohodová,s díly panenkových a medvídkových umělců se dostáváme do světa dobra,pohádek a často  i do vzpomínek na dětství a jeho krásnou naivitu. A to spousty z nás potřebují.

Přeji Vám krásný a klidný adventní  čas. Vaše Eva.

 

 

 

23. 09. 2013

Úvodem mého povídání se Vám chci omluvit za tak dlouhou dobu, po kterou jsem nenapsala ani řádku do mého Medvídkování, je to téměř rok, ale na medvídky jsem nezanevřela, ani je nepřestala sbírat jenom, se mi prostě nějak, nedostávalo času a hlavně energie. To je, však doufám pryč a zase začnu pravidelně psát.

Ještě bych se ráda vrátila k výstavě v Přelouči. Výstava začala první adventní nedělí, vernisáž proběhla stylově adventním koncertem v podání studentek hudební konzervatoře a všem zúčastněným to navodilo tu správnou vánoční atmosféru. Návštěvnost byla veliká a myslím, že se výstava podařila. Tímto chci ještě jednou poděkovat manželům Kyselovým za umožnění výstavy a všem návštěvníkům za to že si udělali čas a přišli se podívat. Děkuji.

Nyní k aktualitám, které se staly, a to je že, jsem si zaplatila kurz šití medvídků, který jsem si už delší dobu moc přála, neznamená to ovšem, že přestávám sbírat medvídky a jenom je šít. To rozhodně ne, zjistila jsem, že ušít pořádně medvídka je pěkná dřina a časově je to také hodně náročné. To nemluvím o materiálech, které se tady ani nedají pořádně sehnat, většinou se kupují v Německu a podle toho také vypadá jejich cena. Já jsem raději svého prvního medvídka šila s obyčejného filcu, neboť výsledek nebyl jistý. Kurz probíhal celý den od 10 do 18hod za tu dobu jsem stihla jakž takž torzo čehosi a to cosi jsem musela ještě asi 4hodiny dodělávat doma, aby z toho vznikl medvídek. Nejvtipnější na tom je, že před kurzem jsem v euforii rodině a kamarádům slíbila, jak jim našiji medvídky podle přání. Zkrátka a dobře jsem si to představovala jak Hurvínek válku. Výsledek mého, dvanácti hodinového snažení posuďte sami. Není to špatné, tedy říkala to lektorka, která vedla kurz, ale živit šitím medvídků se asi nebudu. Nechám to jiným. Rodině a kamarádům raději medvídky koupím.

Přeji Vám krásný a slunečný podzim.

                                                                       Eva. 

     

                          

18. října 2012

Moji milí,

Ráda bych Vás pozvala na svou v pořadí již třetí výstavu medvídků. Bude se konat v malebném městě Přelouči. Dostala jsem nabídku na uspořádání výstavy od paní Kyselové, která s manželem zrekonstruovala ( musím napsat, že úžasným způsobem) velmi zchátralou Divišovu vilu z roku 1910 Manželé Kyselovi jsou velcí filantropové, tak vilu nemají jenom pro sebe a svou rodinu, ale rozhodli se v ní pořádat různé společenské akce, výstavy, koncerty a jiné. Nabídku jsem s velkou radostí přijala a tak se na mé medvídky můžete přijet podívat. Výstava začíná 1.prosince třeba Vás už vánočně naladí. Výstavu bych ráda věnovala mému tátovi.

Přeji Vám všem hezký a slunný podzim.

Vaše Eva.

Ps: pozvánku najdete na "Výstavy a odkazy".

 

  26. června 2012

Zdravím všechny věrné, ale i náhodné návštěvníky mého „ Medvídkování.“

Máme tady léto a já musím své letní povídání začít citátem z mnou oblíbeného filmu Rozmarné léto Jiřího Menzla. Cituji: „ Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“ Tak se cítím i já. Náhle mi zemřel můj milovaný táta, který byl pro mě takový hnací motor ohledně medvídků a všeho co s nimi souvisí, vymetali jsme spolu všechny burzy, blešáky, starožitnictví v Praze a širokém okolí, dělal mi nábytek pro moje medvídky, probírali jsme spolu jak kterého medvídka obléknout nebo neobléknout. Dokázali jsme spolu sedět celé hodiny u internetu sledovat burzy nebo jenom brouzdat na stránkách výrobců medvídků. Není tady a moc mi chybí. Nic méně život jde dál a já jsem od svých úžasných dětí dostala pár nových medvídků pro radost a musím Vám napsat, že to opravdu pomáhá. Znovu se mi potvrdila má teorie, že medvídek je velmi účinný lék na smutek a pocit opuštěnosti. Ještě jednou se vrátím k citátu na začátku povídání a malinko bych ho po- opravila: „ tento způsob léta zdá se mi poněkud smutným.“ Vy, ale nesmutněte, užívejte léta plnými doušky, trvá moc krátkou dobu na nějaké smutnění. PS: v polovině srpna Vám představím nového skvostného medvídka od firmy Hermann!

Jenom Vám prozradím, že je vyrobený ke stému výročí potopení Titaniku. Vybírala jsem ho ještě s tátou.

Krásný a pohodový začátek léta.

Vaše Eva.

 

29. února 2012

Musím Vám napsat,

jakým úžasným způsobem fungují moje webové stránky.Před měsícem mi přišla na e-mail zpráva, psala mi paní Majka, že se stěhuje a z úsporných důvodů nemůže s sebou vzít své medvídky (to znamená 9 chlupatých miláčků různých velikostí) a je jí líto je dát k popelnici jestli bych si je nechtěla vzít a tím vlastně adoptovat. No jejda!!!!!!! Samozřejmě jsem okamžitě zareagovala a ubezpečila jí, že o její miláčky bude náležitě s láskou postaráno a ještě se bude moci kdykoli na své chlupáčky podívat na mých stránkách.

Asi po 14- ti dnech jsem se pro medvídky rozjela. Paní Majka bydlela na Žižkově, to není tak daleko od Jižního Města, nicméně mě doprovodil syn, aby mi pomohl medvídky odnést do auta. Pomoc se mi hodila. Nakonec jich byla jedna pořádná krabice. Medvídci měli na krku ceduličky se jmény, které jim dala paní Majka s manželem. Obrázek Tak se má sbírka rozrostla o dalších pár medvídků já jsem moc ráda a paní Majce tímto ještě jednou děkuji.

Mějte se moc hezky a užívejte jara, které určitě už musí každou chvilenku přijít.

Vaše Eva.

 

28. prosince 2011

Moji milí,

máme téměř po vánocích, snad byly klidné a pohodové i když moc hezky pro nás nezačaly.Smrt pana prezidenta Havla byla sice malinko očekávaná v poslední době byl hodně nemocný, ale i tak to bylo pro hodně lidí velmi bolestné a smutné. Já jsem si letošního předvánočního času nějak zvláště neužila, nevím asi něco dělám špatně sice si každý rok říkám jak to všechno udělám příště jinak a lépe, ale zatím se mi to nějak nedaří. Musím být , ale spravedlivá a napsat Vám, že jedna věc mi udělala radost a to byla výstava panenek a medvídků v Národním domě. Koupila jsem si tam dva krásné medvídky, holčičku a kluka skřítky z dílny Romany Mathausové , Medvědí pohoda. Vlastně mi je koupil Ježíšek.

Potom jsem dostala ještě jednoho medvídka a na toho mrkněte do galerie novodobých medvídků. Myslím, že za to stojí. Také jsem Vám chtěla poděkovat, že stále a ve větším počtu navštěvujete mé Medvídkování. V roce 2010 Vás bylo 2803 a letos to bylo již 4331 lidiček. Moc mě těší a uspokojuje Váš zájem o mé medvídky. Přeji Vám do nového roku 2012 všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví, osobní pohody, dobré nálady, kterou asi budeme hodně potřebovat nám sběratelům hodně nových přírůstků do sbírek a také radostí z nich. Užívejte života a nenechte si zkazit radost nějakou krizí určitě to nebude tak hrozné jak to vypadá a jak nám to média předkládají. A pokud ano, tak musíme mít všichni nějaké místo kam se dá aspoň na chvilenku vypadnout a vypnout.

Mějte se moc krásně.

Vaše Eva.

 

03. října 2011

Vážení a milí,

výstava ve Zruči nad Sázavou úspěšně skončila a já jsem moc ráda, že mám zase své chlupáče doma a můžu si je hezky užívat. Za dobu trvání výstavy jsem zjistila, že mi ti mí chlupáčci opravdu chybí. Doma bylo nějak moc prázdno stále uklizeno a mně chyběla inspirace k psaní. Po dobu trvání výstavy se má medvědí rodinka docela hezky rozrostla o čtyři nádherné nové medvídky, tři od firmy Hermann, která má stoletou tradici šití medvídků v Německu. Všichni tři jsou z limitovaných edic. Jedná se o dva kluky Floriho a Leonarda a medvědičku Antonii. Leonard je ještě navíc replika medvídka ušitého v roce 1920 a moje srdeční záležitost, která se dá přirovnat Jackovi a Jackii Čtvrtý medvídek je od firmy Russ, jmenuje se Rufus a je z platinové edice. Koupil mi ho syn Dominik k narozeninám. Podívejte se na obrázky a posuďte sami, jak jsou krásní. Jinak mám ještě dva nové staré medvídky, pokud je budete chtít vidět, koukněte do galerie starých medvídků. Přeji nám všem krásný podzim ještě hodně sluníčka a opatrujte se.

Eva.

 

29. května 2011

Tak a je to tady!

Za týden proběhne vernisáž mé druhé výstavy ve Zruči nad Sázavou.Vše už mám připravené a naaranžované v úžasných prostorách starobylého zámku. Od minulé výstavy v Źeleznici mám pár nových skvostných medvídků (jak jinak), které jste ještě neviděli, protože jsem je nedala ani na své webové stránky, aby to bylo opravdu něco nového a neokoukaného, je tam pár nových, starých medvídků, ale, také noví mazílci třeba od firmy Oskar. Můj tatínek mi udělal různé doplňky ze dřeva třeba nádherné pískoviště nebo naprosto úžasnou školní lavici a jiné věcičky, které určitě stojí za to shlédnout. Srdečně Vás všechny zvu a budu ráda za každou Vaší sebekratší návštěvu a morální podporu, že to co dělám, má nějaký smysl.

Vaše Eva.

 

14.března 2011

Ahojky,

tak mám pro Vás dvě báječné zprávy, jednu už asi všichni tušíte, blíží se konečně po dlouhé zimě zase jaro. Hurá! A ta druhá zpráva je ještě báječnější aspoň pro mě, ale určitě i pro Vás. Nebudu Vás napínat, dostala jsem nabídku od Klubu panenek české republiky uspořádat výstavu medvídků. Výstava se uskuteční ve Zruči nad Sázavou. Klub panenek české republiky tam má celé jedno patro v nově zrekonstruovaném zámku, úžasné romantické a krásně se hodící prostory pro panenky a medvídky. Koná se tam 1. FESTIVAL MEDVÍDKŮ V „ KRÁLOVSTVÍ PANENEK“

Zahájení výstavy se koná 4. 6. 2011 v 10 hodin. Pokud se rozhodnete přijet podívat do pohádkového království medvídků, ale i panenek budete srdečně zváni. Mějte se všichni moc krásně a užívejte sluníčka.

Vaše Eva.

 

1.ledna 2011

Moji milí,

doufám, že jste vánoční a novoroční svátky přežili bez úhony, trošinku si odpočinuli a načerpali nové síly do dalšího roku, roku 2011.

Já ano, ale moc rychle to uteklo, měla jsem v plánu spoustu věcí a nějak jsem nic nestihla, no nevadí. Chtěla jsem Vám všem moc poděkovat za zájem, se kterým sledujete mé stránky, 2803 návštěvníků mluví samo za sebe. Přeji si, aby Vám i nadále dělaly radost jako doposud a pokud tomu tak je budu moc ráda.

Přeji Vám hodně zdraví a štěstí do nového roku, protože to je potřeba nejvíc ze všeho a to ostatní už přijde samo a pokud se tomu nebude chtít tak tomu malinkato pomožte.

Vaše Eva.

PS: podívejte se na mé nové vánoční medvídky, tedy na ty co mi nadělil Ježíšek.

 

 

24.listopadu 2010

Vážení a milí,

máme tady první advent, já nevím jak Vám, ale mě ten rok utekl jako voda. Musím Vám napsat jaká je náhoda někdy báječná věc,v mém případě jsem za ní velmi vděčná. Naše paní zahradnice je velmi čiperná paní a má spousty známých,vzhledem k tomu, že je jí osmdesát let tak si asi umíte představit, je jich asi dosti), no a ta paní zahradnice se kdysi a kdesi setkala s paní Alenou Zemanovou zakladatelkou klubu panenek a medvídků, potom se dlouhá léta neviděly, nedávno slovo dalo slovo a paní Zemanová dostala moji vizitku. Asi za měsíc na to mi pípla zpráva na telefonu a tam bylo pozvání na setkání členek klubu panenek a medvídků. Setkání se konalo v krásném nově zrekonstruovaném zámku ve Zruči nad Sázavou, kde má klub propůjčené celé jedno patro a tam vystavuje svoje panenky, medvídky, kočárky a jiné skvosty, které klub získá od různých dárců a nebo i členek klubu. Setkání bylo moc hezké a vřelé, seznámila jsem se tam se spoustou stejně postižených lidiček, jako jsem já. Samozřejmě jsem se do klubu okamžitě přihlásila a moc si to užívám.

Mějte se moc hezky a přeji Vám jen takové hezké náhody.

Vaše Eva.

 

31.července 2010

Ahojky,

tak a máme tady léto v plném proudu což si myslím je opravdu báječné.

Paní Alena Sládková, majitelka časopisu Panenka (mimochodem úžasného časopisu) vyhlásila diskusi na téma V čem je kouzlo hraček a následně jaký je asi sběratel hraček? Malou chvilku jsem se nad tím tématem zamyslela a řekla jsem si, že by se to možná hodilo rozebrat v mém povídání. Sběratel hraček bude asi dosti činorodý, musí si umět určitě ještě hrát a nerozhoduje věk ani pohlaví. Myslím si, že v jádru jsme my sběratelé asi šťastní lidé.

I když v mém případě to tak někdy nevypadá a to když hořce pláču svému manželovi na rameni, tečou mi slzy a celou svoji rodinu přivádím do stavu šílenství, že jsem na aukci nevydražila toho nebo onoho medvídka. Manžel mě utěšuje, že takového blešáka( tím myslí mé krásné bytˇ trošku opelichané skvosty)určitě seženu jinde nebo jindy. Já mu zase tvrdím, že ten byl zrovna nejkrásnější, že takového už nikdy neseženu a, že jsem ho zrovna moc potřebovala, ale zároveň už to utěšování zabírá a já se pomalu začínám těšit na to jakého nového (v uvozovkách)medvídka a kde zase objevím. Nebo mě stačí ke štěstí vidět někde nějaké zajímavé knoflíčky, korálky, kraječky, vlny nebo kousky starých látek a já už se vidím jak těm mým medvídkům a medvědičkám šiji nový modýlek, háčkuji svetřík nebo jenom tak zdobím už našité věcičky.

A také mám svérázný způsob uklízení svého psacího a zároveň pracovního stolu, v praxi to vypadá asi tak, že stávajícího medvídka nebo medvídky, kteří tam sedí, dám do prosklené skříně v ložnici a vyndám si jiného nebo jiné medvídky u kterých mám pocit, že jsem je neměla dlouho v ruce. A je uklizeno! Vypadá to divně, ale to pochopí právě jenom sběratelé. S paní Alenou Sládkovou souhlasím v jedné věci, a to že klidně oželím nové hadříky, parfémy a jiné nezbytnosti, ale medvídka nikdy ne!

Byla jsem s dcerou a jejím přítelem v Anglii, první den jsme jeli na výlet do starobylého města York v Yorkšírském hrabství, bylo tam spousty věciček, co se zatím tady v Praze nedají koupit, ale také tam byl malý nádherně romantický obchůdek „Charlie bears“ a už určitě tušíte, jak to dopadlo, totálně jsem vyčerpala svůj finanční rozpočet, ale odcházela jsem nesmírně šťastná s krásným ručně šitým medvídkem. Foto samozřejmě přikládám.

 

 

No a posuďte sami nejsme my sběratelé opravdu šťastní lidé? Jsme!

S přáním hodně radosti z nových kousků do Vašich sbírek a vlastně hodně radosti pořád.

Vaše Eva.

 

19.dubna 2010

Moji milí,

je tady konečně krásné jaro,(pokud pomineme soptící sopku na Islandu, pád Polského letadla, zemětřesení v Číně a blížící se volby v naší republice) a já mám malý problém. Mým problémem je ten malý, asi šedesát let starý zrzavý medvídek co ho vidíte na obrázku. Je to malá medvědička,kterou jsem původně slíbila své milé kamarádce Jarušce z Moravy, ke které jezdíme už asi třicet let každé léto pár dní na dovolenou,s tím,že medvědí holčička bude sedět za oknem v chaloupce a čekat na mě až zase přijedu. Chaloupka je to krásná roubená, kamarádku Jarušku mám také moc ráda, ale nevím, zda to dokáži se vzdát té krásné medvědí holčičky. Jo má to někdo starosti!

 

Krásné jaro a minimálně jarní únavy. Nepřehánějte to s jarním úklidem, vánoce jsou daleko.

Vaše Eva.

 

20.ledna 2010

Ahojky vítám Vás v novém roce 2010,

Moje kamarádka Bětuška, která je tak trošku čarodějnice předpovídá, že rok 2010 bude lepší než ten minulý. Na základě svého tvrzení mi vyložila karty na celý rok a čtěte bedlivě, jak to dopadlo. Prý budu mít spousty lásky, dobré zdraví v září mě čeká velká životní změna a představte si, že ani jedna karta neukázala peníze. No nejsem já smolař? Ale láska je také dobrá věc a moc krásně se s ní žije. Z lásky se dá také pořídit pár parádních medvídků, nemyslíte? Možná, že i ten od Ježíška slibovaný kočárek na Cecilku, který Ježíšek sice koupil, ale někomu jinému. To nevadí tak snad někdy jindy. Stejně se podívejte do mé galerie, je tam pár nových medvídků a někteří starší dostali od Ježíška oblečení, botičky a dokonce Kroulík krásné, nové kolečkové brusle. Ještě jsem Vám chtěla napsat abyste mně a vlastně i sobě drželi palce. Mám rozjednané dvě výstavy jednu v Uhřiněvsi u Prahy a druhou v Roztokách u Prahy. Tak uvidíme nebo neuvidíme. Musíme doufat, že to dobře dopadne.

Přeji Vám více sluníčka a žádné zlomeniny.

Vaše Eva.

 

22.prosince 2009

Vážení a milí,

tak a máme tady vánoce v plné kráse, docela i v Praze je zatím troška sněhu a to si myslím, že také přispívá k vánoční atmosféře. Snad už máte nakoupené všechny dárečky, upečené cukroví a chystáte se na nákup kapříka a na zdobení stromečku. Zdobení stromečku je pro mě taková tečka za tím vším shonem. Posadím si pod něj vánoční medvídky a jsem spokojená. Mám ráda náš nazdobený byt, ráda se do něj vracím z toho shonu a bláznění jaké panuje venku, ale už to pomalinku končí a začíná ta krásnější část vánoc. Užívejte si jí plnými doušky, moc rychle to uteče. Moc bych Vám všem chtěla poděkovat za Vaše krásná a vřelá blahopřání k vánocům a k Novému roku. Já bych Vám všem chtěla popřát krásné a klidné vánoce, hlavně hodně zdraví v roce 2010 protože to je v životě to nejdůležitější. Ať se Vám splní všechna Vaše přání i ty nejtajnější, která se ani nahlas nevyslovují.

PS: v mé galerii najdete staro- nového medvídka Meluzína tak na něj mrkněte, třeba dostanete inspiraci jak obléci na příští rok toho svého medvídka.

Mějte se moc hezky Vaše Eva.

 

12.prosince 2009

Ahojky,

tak a máme tady pomalu vánoce, počasí tomu zatím nenasvědčuje, ale je to tak. Doufám, že už máte doma adventní věnec a, že jste v neděli zapálili první svíčku. My ano. Moc se na ten okamžik s Aničkou těšíme celý rok. Zapálíme svíčku, pustíme si adventní koncert v televizi a cítíme se tak nějak už malinko vánočně. Zkuste to také třeba Vám to pomůže najít tu předvánoční atmosféru a pokud ne tak nahlédněte do mé galerie medvídků je tam nový medvídek, který dostal jméno Kroulík je oblečený v růžových pletených šatičkách a na nožičkách má krásné sněhulky. Kroulík je krásná medvědí holka. Ptáte se proč Kroulík a holka? Prostě, jméno jsem vymyslela dříve než oblečení, které šlo až z Anglie.

Snad Vás, ten obrázek aspoň trošku zimě naladí. Jo a k tomu modýlku dostane Kroulík ještě čepici a šálu! Přeji Vám krásný neuspěchaný předvánoční čas.

PS: méně někdy znamená více. Myslím tím vánoční dárky.

Vaše Eva.

 

28.října 2009

Tak a máme tady podzim skoro už zimu. Za týden končí mé podzimní Medvídkování. Výstava to byla nad očekávání úspěšná a hodně navštěvovaná. Samotnou mě překvapil tak velký zájem o mé medvídky. Teď už se, ale moc těším, až si své poklady přivezu zase domů, rozsadím je do všech koutů našeho 3+1 manžel s dcerou budou opět zakopávat o mé kočárky, postýlky, židličky a jiné nezbytné doplňky pro medvídky. Já si budu moci každou chvilenku pochovat jiného medvídka. Pozdní podzim je období kdy je nejlepší být doma v teple číst své oblíbené autory, na které jinak není moc času, pít svařené víno s pomerančem nebo grog s citronem v mém případě ještě platí, že mám vedle sebe nějakého hodně měkkého medvídka třeba Kajetán s Kamilkou to jsou přesně takoví medvědi na sedačku, kteří neuvěřitelným způsobem zútulní pokoj nebo místnost ve které jsou. Také ráda pletu nebo háčkuji, vymýšlím různé druhy svetříků a kabátků na podzim nebo na zimu samozřejmě, že na mé medvídky. Někdo si možná na podzim stěžuje, ale mě zase tak beznadějný nepřipadá, možná, že ho mám i svým způsobem ráda. Mám pocit, že mám na sebe a své záliby daleko více času a také se pomalu začínám těšit na vánoce. Moc Vám všem přeji, ať si svůj podzim také krásně užijete.

Vaše Eva.

 

7.října 2009

Na mé první vernisáži v Železnici jsem dostala spousty květin od rodiny, známých i cizích lidí. Ovšem největší radost mi udělala dcera Anička, která mi místo květin darovala překrásnou medvědí holčičku Cecilku. Cecilka je medvídek z dílny paní Bukowski ze Švédska. Určitě ty úžasné mazlící medvídky znáte, někdy mají také podobu andílků. Ale nevím jest-li víte, jak ti medvídci vznikli, pokud máte zájem se to dozvědět, tak pokračujte ve čtení.

Cituji povídání paní Bukowski: Když jsem byla malá holka, měla jsem ráda vyrábění malých panenek s mojí babičkou Paulou. Panenky jsme vyráběly ze starých materiálů a záplat. Dávala jsem jim křídla a najednou z nich byly andělé. Když jsem byla o něco málo starší, udělala jsem modrého medvídka z vlny pro moji malou sestru k narozeninám. O mnoho let později jsem se stala matkou, vyrobila jsem měkkého králíčka s dlouhýma ušima pro mého dvoutýdenního syna. Králík bal větší než on. O dva roky později můj druhý syn během prvních pár měsíců života usínal v objetí růžového medvídka. Skrz tohoto medvídka jsem se snažila vyjádřit pocit z objetí mého manžela, máme velice šťastné manželství. Mé srdce je naplněno pocitem štěstí při pomyšlení, že mí plyšáci si najdou cestu i k Vám. Dovolte jim aby mohly být ve Vaší přítomnosti a zažijete s nimi spoustu krásných chvil.“ Myslím, že je to přesné vyjádření ke všem plyšákům paní Bukowski. Jsou to opravdu nádherná, hebounká plyšová stvořeníčka. Cecilka má výsadní právo na mou postel, ale k vánocům dostane (tedy možná) nádherný bílý kočárek jenom pro sebe.

Vaše Eva.

 

1.října 2009

Nevím, zda všichni znáte historii vzniku slavných, krásných a roztomilých medvídků 'Me to You' .Je to takový pohádkový příběh, s dobrým koncem a pokud máte rádi pohádky, tak si ho můžete přečíst. První medvídek Me to You se jmenoval Tatty Teddy což znamená medvídek Tatty. Představte si nejstarší a nejmenší domeček, všechny věci, které dělaly domeček krásným a útulným byly vyhozeny a nahromaděny na zahrádku ve které stál. Mezi těmi všemi věcmi byl i malý hnědý medvídek. Byl uvězněný v hromadě věcí, které nikdo nechtěl a nemohl se hýbat. Jednoho velmi chladného dne spadla z oblohy malá sněhová vločka, přistála na Teddyho čumáčku. Následovala další a další sněhové vločka. Začala mu být zima a padalo stále více a více sněhu. Malému medvídkovi byla taková zima, až mu jeho malá čumáček zmodral, taková zima, že jeho modrý kožíšek zešedivěl. Byla mu zima a neměl nikoho, kdo by ho měl rád a byl moc smutný.

 

Zima konečně skončila. Začalo být tepleji a jednoho jarního dne, si malá holčička hrála blízko starého domu, kde našla malého šedého medvídka na hromadě věcí, které nikdo nechtěl. Oprášila ho, aby si ho mohla lépe prohlédnout „ šedý medvídek s modrým nosem? Pomyslela si. Jak zvláštní, ale je nádherný“ A úplně se do něj zamilovala. Běžela rychle domů. Poprosila babičku o vyspravení malého medvídka. Babička medvídka znovu vycpala, vzniklé díry v kožíšku nahradila záplatami. Malá holčička byla přesvědčená, že vypadá nádherně. V domečku bylo teplo a útulno. Nicméně medv