Medvídci doby minulé

Adinka Arnošt Bonne,Clyde a Zrzek Bóža Bručoun Eliška Fialka Hubert Ivánek
Jack a Jackie Josífek a Jindříšek Kalafůd Kinkejda Kolečko Koloděj Kroulík Matylda Méďa
Medard Meluzín Ostatní medvídci Penicilín Růženka Semínko Stelinka Šmudla  

 

Medvěd Josef Bek

Medvěda Josefa Beka jsem si koupila v jednon antiku na mé cestě po Jižní Moravě. Jméno Medvěd Josef Bek dostal podle bručítka co má v bříšku, prostě bečí.

 

Mukaka a Muškadin

Mukaka a Muškadina jsem dostala od paní Lenke Černé z Kladna. Napsala mi moc krásný email, zda-li bych se nemohla ujmout dvou starých, ale po mě krásných medvídků. Jeden je dokonce po její mamince. Moc ráda a s láskou jsem se jich ujala, pořídila jim lavičku a dostali stálé místo v mé sbírce. Paní Lenka mi nejen medívdky přivezla osobně, ale také mi k nim přibalila báječnou bonboniéru. Ráda bych ji ještě jednou poděkovala.

 

 

Jackie - Buřtík

Je to medvídkek od firmy Steiff vyrobený v roce 1953. Ušilo se jich jen pár kusů a většina byla určená pro americký trh. Získala jsem ho od jedné sběratelky, která si ho přivezla z Německa.

 

 

Stařík Ouško

 

Další medvídek zvaný Stařík Ouško je tak z padesátých let a koupila jsem ho jak jinak než na Aukru.

 

 

Bratři Zelenkovi

 

 

 

 

Kroulík

Krouhlík je asi 60-let starý medvídek,byl v úžasném stavu tak si zasloužil nové oblečení .V nejbližší bobě dostane ještě čepičku a šálu.Uznejte dámy,že i nám by se šiklo takové apartní oblečení na zimu.

Kroulík dostal od Ježíška vcelku závidění hodné doplňky čepičku ,šálu a opravdu funkční kolečkové brusličky. Není to všechno dohromady nádhera?

Fialka

Fialka s botičkama i bez botiček. Samozřejmě, že šatičky má také nové. Každá holka musí mít k botkám i šaty,to nevadí,že je medvědí,

Hubert

Hubert bez klobouku,nevím jak je krásnější,ale je to skvost.

Koloděj

Koloděj zatím můj největší medvídek.Dostala jsem ho od jednoho moc hodného kamaráda ,tedy jeho maminky.Děkuji Jindříšku a maminko.

Stelinka

Stelinka ,v době kdy jsem si jí koupila tak zrovna umřela Stelinka Zázvorková

Šmudla

Šmudla má takový ušmudlaný vzhled i když už voní.

Růženka

Růženka. Nepřipadá Vám jako princezna? Mě jo. Je to také můj oblíbený medvídek. Samozřejmě, že dostala nové šaty i zástěrku.

Matylda

Matylda, ani nevím jak jsem na to jméno přišla, šaty má také nové, aby se holky nehádaly.

Penicilín

Penicilín s čepičkou, při koupi nám přišel vzhledem tak trošku plesnivý.Penicilín s čepičkou či  bez čepičky - opravdu nevím co je lepší. Klaunovský obleček jsem mu ušila aby se malinko rozveselil.Myslím, že se to povedlo.

Kinkejda

Kinkejda – malinko se jí stářím kinklá hlavička.Tak jí moje maminka upletla svetříček,účel světí prostředky!

Kalafůd

Kalafůd bez svetříku.Proč takové jméno ,manžel měl jednou nadřízeného a ten mu byl moc podobný.

Arnošt

Arnošt je nádherný,byl trošku potrhaný tak jsem mu nadělila nové tlapky a očíčka.

Méďa

Méďa toho jsem dostala od kamarádky k patnáctým narozeninám.tak to je možná už mladší starožitnost.Ach jo.

Bručoun

Bručoun Tento starý, zamračený medvídek, je originál od německé firmy Hermann z 50.let. Koupila jsem ho na internetové burze.

Ještě k němu mám dva medvídky, repliky od stejné firmy. Posuďte sami, jaká je tam podoba, hlavně ta zamračenost je úžasná. Kde jsou ty milé a líbivé ksichtíky.

Eliška

Eliška,jméno této medvědičce jsem dala podle jedné mé mladé přítelkyně. Mají totiž obě stejná ouška a jsou stejně drobné.

Málinka

Málinka ,byla hodně poškozená,ani mě s ní nechtěli pustit domů z důvodů estetických .Tak jsem jí zašila ,vyčistila,ušila slušivý obleček a můj tatínek mi na ní koupil ten krásný kočárek,ve kterém sedí. Málinka dostala ke kočárku ještě nádherný deštník, který jsem si přivezla z letošní dovolené. Je ručně paličkovaný.

Semínko

Semínko, tohoto krásného medvídka jsem dostala od jednoho spolupracovníka ,který je profesí zahradník a jmenuje se Střezimír Semínko.Tak jistě pochopíte,že se medvídek nemohl jmenovat jinak. Uznejte,že je to krásné jméno pro oba?

Josífek a Jindříšek

Joséfek - s tímto medvídkem jsem poprvé překročila sobě danou hranici 500 Korun za medvídka. Našla jsem ho opuštěného v jednom antiku a snažila se jeho cenu usmlouvat,ale majitel byl neoblomný .Tak jsem odešla abych se okamžitě vrátila (no malinko byl dal mi slevu 50korun),ale stejně jsem cenovou hranici překročila. Doma mi to už nevadilo a jsem moc ráda,že ho mám. Od té doby neustále překračuji svojí hranici,tak-že vlastně už žádnou nemám!

Malý medvídek se jmenuje Jindříšek je také od mého kamaráda Jindry ..Mají oba stejně krásně kulaté bříško.

Jack a Jackie

Medard

Medard s malým bráškou – úžasní , krásní,staří medvídci , dostala jsem je od pana Michala Huříka ,bratra mé dobré kamarádky Irči. Původně jsem je měla mít pouze zapůjčené na mou výstavu, ale po zhlédnutí mých stránek se pan Huřík rozhodl mi je oba darovat. Tímto mu moc děkuji, protože jsou oba opravdu nádherní a moje medvědí rodinka se krásně rozrostla. Proč Medard,protože jsem ho dostala v krásném období medardovských deštíků v teplém jarním dni, kdy každý vítá jejich osvěžení. Tak na mě můj Medard na první pohled zapůsobil.

Meluzín

Meluzín, je nejvzácnější a nejdražší kousek z mé sbírky.Byl vyrobený v roce 1921.Dostal jméno podle doktora Meluzína z filmu Dým bramborové natě.,kterého hrál pan Hrušínský nejstarší.Meluzín je skvost.

Bonne,Clyde a Zrzek

Bonne,Clyde a Zrzek to je úžasná historie.Po internetové burze jsem si vydražila Zrzka a domluvila se s prodávajícím,že si ho vyzvednu osobně na Florenci.Jaké bylo mé překvapení,když dotyčný pán vytáhl s pytle ještě dva další medvídky.Na první pohled se zdály stejní,ale při pohledu na tvářičku bylo jasné ,že jeden je kluk a druhý holčička.a protože mi přišly tak nerozluční tak jsem si je koupila za výhodnou cenu oba dva.

Bóža

Medvídka Bóžu už znáte z předchozích obrázků,nyní dostal krásný námořnický obleček a pravé medvědí botičky.

Kolečko

Medvídek na kolečkách je nový přírůstek do mé sbírky,byl vyroben kolem roku 1950 a pochází z tehdy ještě národního podniku Hamiro Příbram kde se vyráběly hračky. Vydražila jsem si ho za super cenu na Aukru.

Ivánek

Představuji Vám nového medvídka Ivánka v mé sbírce. Proč Ivánek, protože mi připomíná Ivánka z nádherné pohádky Mrazík. Je koupený přes internetovou burzu. Stáří odhaduji tak na 60 až 70 let je velmi zachovalý.

Adinka

Představuji Vám medvídka, kterého mi přinesla dcera mé dlouholeté kamarádky Rendy, vyklízela se svým přítelem byt jedné staré paní, která zemřela a našli tam krásně zabaleného a tím i velmi zachovalého medvídka. Stáří odhaduji tak na osmdesát let, skvostná a zachovalá stařenka. Dostala nové oblečení, střevíčky a také jméno Adinka.

Ostatní medvídci

Tito dva nádherní staří medvídci jsou přímo z Hamira Příbram. Firma na výrobu hraček Hamiro měla jeden ze svých závodů také v Příbrami, který se po revoluci zrušil. (Jako jiné.) Moje kamarádka do Příbrami jela a náhodou tam objevila úžasný bazar, okamžitě mi posílala fotky medvídků a já si z asi deseti medvídků vybrala dva, které ještě ve své sbírce nemám. Předpokládám tedy, že jsou to praví Hamiráci něco mezi padesátým a šedesátým rokem výroby.

Tenhle medvídek vypadá trošku jako kočička,ale jméno zatím nemá.je to škoda tak snad časem.