Mladší medvídci

Medvídek Guliver

Medvídka Gulivera jsem si koupila na mezinárodní výstavě Doll Prague 2017 od ruské výtvarnice Eleny Petrová-Macovschi.

 

 

Bezdomovec Vendelín

I když vypadá staře, je nový.

 

Lina a Nino

Dva noví medvídci od ruské návrhářky a výtvarnice Mariny Dorogush. Oba jsou ušití z mohéru. Mají 15,5 centimetrů. Holčička se jmenuje Lina a kluk Nino.

 

 

Lieselotte

Dostala jsem novou medvědičku od Hermanna s pořadovým číslem 225 ze 300ti vyrobených medvídků. Má nového kamaráda a bydlí spolu v tomto domečku.

 

Charlie Bears

Konečně se mi podařilo vyfotit všechny mé Charlíky pohromadě, je to krása!

 

Steiff  Sommer 2014

Medvídek s knoflíkem v levém oušku je sice z letní kolekce Steiff, ale ke mně připutoval v zimě.

 

Tralalín a Tralalinka

Krásné marionetky od mé kamarádky Romany Madhausové, která se z Prahy odstěhovala na Šumavu a šije překrásné medívky a panenky.

 

 

  Timmy

Medvídek vyroben taktéž od fimy Hermann.

 

 

  Manfred von Richthofen

"Rudý baron", slavný charismatický pilot z první světové války od firmy Hermann. 

 

 

 

  Medvídek Marta

Chtěla bych vám představit můj nový přírůstek do mé medvědí rodinky. Je to Marta od firmy Zwergnase od německé návrhářky Nicole Marschollek Menzner.

 

 

Medvídek Brogan

 

Zdravím všechny a přeji vám krásný skoro již povánoční čas. Nedá mi to, abych se vám nepochlubila se svým vánočním dárkem. Předesílám, že jsem musela být moc hodná, protože mi ježíšek nadělil krásného medvíka rybáře od výtvarníka Deana Kellyho. Bylo to pro mě velké překvapení, protože mít takového medvídka je už něco vyjímečného. Koukněte se nejen na obrázek medvídka, ale i na jeho rodný list.

 

Video s Broganem je zde.

 

Medvídek Alžběta

 

Medvídek Vojtěška

 

Medvídci Táňočka a Serjoža

 

Medvídci pochází od ruské návrhářky Maria Čechová z Stavropolskij kraj z města Nevinomysk. Našla jsem je náhodou při brouzdání na internetu. S kamarádkou jsme si je odjednaly do dvou měsíců nám je paní ušila a poslala. Dlouhou dobu mi zdobily kuchyň, ale nyní jsou společně s ostatními medvídky v jejich pokojíčku.

K Táňočce a Serjožovi přibili další tři medvídci, svatební pár a slečna Ninočka.

 

 

Medvídek Paddington

 

Moje dcera Anínka si vyrazila do Anglie, kde si zaplatila dvouměsíční kurz angličtiny. Při té příležitosti mi přivezla medvídka Paddingtona, který je v Londýně na každém kroku, ale bohužel u nás se zatím moc sehnat nedá. O medvídku Paddington byla napsaná i knížka, která byla před nedávnem zfilmována. Je moc krásný a mám jsem z něj velkou radost.

 

 

Evžénie

 

Po dlouhé době vám představuji dalšího medívdka do své sbírky. Jmenuje se Evžénie, říkám ji Evža. Dostala jsem si od ježíška manžela a je to medvídek od firmy Educa, která přestala medvídky před čašem šít a zaměřila se na šití zajíců. Má certifikát s číslem 13 a ušito jich bylo celkem 200.

 

V léte 2017 se mi podařilo sehnat dalšího medvídka od firmy Educa do své sbírky.

 

 

Theodor

Na podzim roku 1902 byl americký president Theodor (Teddy) Roosevelt povolán do státu Mississippi, aby urovnal politickou hádku, týkající se hraniční linie mezi státy Mississippi a Louisianou. V rámci tohoto pobytu byl pozván na hon, na kterém se mu příliš nedařilo. Pořadatelé si to u pana prezidenta chtěli "vyžehlit" a tak přivázali ke stromu malé medvídě. Očekávali, že si Roosevelt spokojeně střelí a hraniční hádky bude nahlížet v lepším rozpoložení.

Jenže na pana prezidenta to bylo trochu moc. Jak se sám vyjádřil: "Tohle je pro mne už přes čáru" – nebo tak nějak by se to dalo přeložit.

V souvislostech z toho vzniklo krásně dvojsmyslné prohlášení, které nedalo spát americkému karikaturistovi, panu Cliffordovi K. Berrymanovi. Dne 16. listopadu 1902 přinesly noviny "The Washington Post" první karikaturu, která se k této události vztahovala.

Je na ní vidět medvídě, které svými obrysy připomíná spíše Mickey Mouse, kterak je vlečeno nějakým lovcem ke stromu, z oka mu teče slzička a v popředí tohoto výjevu k medvídkovi zády otočen stojí pan Roosevelt, se zbraní u nohy, odmítající střílet. V obrázku je zakomponován text: "Drawing the Line in Mississippi"

Tento moment je považován za hodinu zrození MEDVÍDKŮ TEDDY.

Pan Berryman nakreslil pak ještě spoustu karikatur k danému tématu, které obletěly celou Ameriku.

Nebyl to ale pouze tento pán, kterého nezastřelený Theodorův medvídek zaujal. Dalším, kdo se tématu chytil, byl ruský přistěhovalec pan Morris Michtom z Brooklynu. Přesněji řečeno jeho manželka Rose ušila podle kreslené předlohy medvídka (tj. nikoliv anatomicky věrného) a pan Morris si písemně od prezidenta Roosevelta vyžádal povolení pojmenovat medvídka "Teddy's Bear". Chlupáčka umístil do výkladní skříně svého podniku.

O tom, co následovalo dál, se nezachoval žádný ověřený dokument a verzí je hned několik. Ta, která docela logicky praví, že díky oblibě karikatury získal oblibu i šitý medvídek a manželům Michtomovým to vydělalo "balík".

Pravdou ale je, že téměř celý svět, Amerika především, byl zásobován hračkami z Německa, kde se hračkářství vypracovalo na absolutní špičku.

Prvního, nikoliv anatomicky věrného, tedy medvídka s dlouhým čumáčkem, dlouhými tlapkami a diskovými klouby prý vyrobila paní Margaretha Steiff nebo přesněji řečeno její firma. Zpočátku s ním prý "díru do světa" neudělala, v roce 1903 na jarním veletrhu v Leipzig prý zásoba těchto medvídků dlouho zůstávala nepovšimnuta ležet. Až na samém konci veletrhu je náhle skoupil americký nákupčí. A pak to už začalo "frčet".

Pan prezident Roosevelt se k historce z lovu vrátil při své dalaší volební kampani v roce 1904 – tehdy si nechal vyrobit hned několik variant tzv. "kampaňových medvídků“ a rozdával je při svých setkáních s voliči především dětem.

Ale vraťme se k tomu úplně prvnímu broučkovi s ušima jako Mickey Mouse. Jeho nádhernou repliku vyrobila letos firma Hermann z Coburgu. Není to náhoda: pokrevní (a hlavně profesní) předkové této firmy měli teddy-medvídky v repertoáru již od roku 1910.

Tak tenhle skvost vlastním s pořadovým číslem 062 z kolekce 250 kusů.

Kajetán a Kamilka

Kajetán a Kamilka - jsou to mé poklady byť jsou to medvídci novodobí.

Kamilku jsem uviděla náhodou v nádherné a mě milé prodejně v Paláci Lucerna, jmenuje se „Modrobílá. Seděla tam za výlohou a čekala na mně,no večer už jsem jí držela v náruči (díky mému manželovi, který mi jí koupil).

Při koupi Kamilky jsem zjistila,že má brášku Kajetána. V té době se vrátil můj syn Dominik z vojenské mise v Kosově a my doma slavili vánoce,byť byl únor, no a Kajetán byl úžasný dárek pro maminku. Prosím všimněte si,že Kajetán má na bříšku propůjčené Dominikovo vyznamenání za statečnost (moc mu sluší)!

Rodinka Kajetána a Kamilky , Junior a Michalka nevinná procházka po Praze, opět prodejna Modrobílá a za výlohou dva opuštění medvídci velice podobní Kajetánovi a Kamilce. No, uznejte ty jsem musela mít. Juniora mi koupil Dominik jen tak pro radost a Michalku jsem dostala k vánocům 2008 od Dominikovi přítelkyně Míši.

Ouško

Ouško je mazlík kterého mám stále v posteli.Ouško byl záplata na bolístku,když jsem si jedno léto přivezla domů malého synovce a těšila se na krásných 14dní,ale po týdnu zavolala švagrová a já jí dala Dádu k telefonu, ještě ten večer jsme ho vezli domů mamince, jak plakal. A já také! Manžel to nemohl duševně vydržet a dal mi Ouška,kterého mněl doma schovaného k mým narozeninám. Něco zlého pro něco dobrého, nemyslíte?

Archybald

Archybald zvaný Árčí. Je to také takový měkounký medvídek tak akorát do postele, ale to už by mně asi doma neprošlo. Tak má svou postýlku u nás v ložnici.

Valentýn

Valentýna Jsem si koupila protože se mi moc líbil a já ho zrovna moc potřebovala. Jeden čas jsem ho sebou všude vozila jako maskota..

Jirka

Jirka Je symbolický a pro mě má velkou cenu. Koupil mi ho Dominik za peníze z první brigády.

Boženka

Boženka Je medvídek mojí Andulky, já jsem jí ušila zástěrku a mašli . Přišla nám s Andulkou krásná jak moje maminka tak jsme jí daly jméno Boženka.(samozřejmě se svolením maminky)

Mášenka

Mášenka s hračkou můj první mluvící medvídek ve sbírce na bříšku má mluvící strojek a recituje básničku „ když jsem chodila do školy“. Mášenku jsem dostala od slečny Ivy Váchové ,neteře mého kamaráda Karla. Ivo moc děkuji!

Chips a Ellsworth

Chips a Ellsworth (čti Elis).Světlý medvídek Chips není nový, ale má nové vánoční oblečení a Elis je nová se vším všady. Seděly celou dobu pod vánočním stromkem a vypadaly úžasně.Oblečky jsou z Anglie a nemají chybu. Oba medvídci jsou také od firmy RUSS proto ta jména.

Tayllor

Nový medvídek ,tedy medvědička od Ježíška .Jméno Tayllor dostala, protože je to značkový medvídek od firmy RUSS a ty už mají jména vyšitá většinou na nožičkách.Jenom chci upozornit na její krásné střevíčky.

Taylor dostala k botičkám ještě krásnou čelenku s růžičkou.

Cecilka

Cecilku již znáte z mého povídání, ale to ještě neměla ten krásný včelkovský outfit.

Tommy a Timmy

Po delší době Vám představuji dva nové medvídky od firmy Charlie Bears.Tmavě hnědý se jmenuje Tommy a světlounký medvídek je holčička a má jméno Timmy.Oba dva jsou přivezení z Anglie.

Medvídek Titanic

Tak konečně mám tu čest Vám představit pýchu své sbírky. Je jím medvídek Titanic od firmy Hermann. Byl vyroben ke stoletému výročí potopení legendárního parníku Titanik.Firma Hermann ušila pouhých 250 kusů a já mám 248 medvídka. Titanik má věrnou podobu kapitána, který tenkrát na parníku velel.